Press "Enter" to skip to content

Cristiano Ronaldo oborio rekord u derbiju kola

Šesti gol u prvenstvu, 801. u karijeri…

U derbiju 14. kola engleske Premier lige Manchester United je svladao Arsenal rezultatom 3:2. Bila je to dinamična utakmica s pregršt prigoda, no svu pozornost ukrao je Cristiano Ronaldo.

Portugalski nogometaš je prvo postigao zgoditak za 2:1 u 52. minuti te time postao prvi nogometaš koji je stigao do 800 golova za klub i reprezentaciju. Potom se Arsenal vratio preko Ødegaarda samo dvije minute nakon Ronaldovog zgoditka.

No, Portugalac nije htio završiti utakmicu bez punog plijena te u 70. postiže pobjedonosni, a ujedno i 801. zgoditak nakon jedanaesterca na Fredu.

Ovom pobjedom Manchester United se popeo na 7. mjesto te ga tri boda dijela od četiri najbolja.

Nedugo nakon utakmice, Ronaldo je poslao snažnu poruku, govoreći kako nema vremena za slavlje i da pravi posao sad počinje.

Iduće kolo dolazi ubrzo, United u nedjelju dočekuje Crystal Palace te će Ralf Ragnick imati debi na klupi engleskog velikana. Arsenal u ponedjeljak gostuje kod Evertona.