Press "Enter" to skip to content

Imamo broncu!

instagram/hrs_insta

Rukometašice hrvatske reprezentacije u utakmici za treće mjesto protiv domaćina Danske osvojile su brončanu medalju!

Hrabre hrvatske rukometašice osvojile su prvu medalju u povijesti ženskog rukometa. Hrvatska je pobijedila rezultatom 25:19. Danska je imala vodstvo polovinom prvog poluvremena od 3 razlike. Nakon toga, nije došla u vodstvo, a u drugom poluvremenu imala je period od čak 18 minuta bez postignutog pogotka.

Igračica utakmice bila je kapetanica Katarina Ježić koja je postigla 5 golova, a osim nje 5 pogodaka postigla je i Stela Posavec. Također, najboljom pivotkinjom na turniru proglašena je Ana Debelić.

Finale je na rasporedu u 18 sati kada će snage odmjeriti Francuska i Norveška te nam se pridružiti na postolju.