Press "Enter" to skip to content

Ralf Rangnick u debiju s Unitedom osvaja svoje prve bodove u Premier ligi

Njemački taktičar Ralf Rangnick,poznat kao i otac gegenpressinga, je u nedjelju zabilježio svoj prvi nastup s Manchester Unitedom. “Crveni vragovi” su osigurali 3 boda na Old Traffordu u utakmici protiv neugodnog protivnika Crystal Palacea.

Utakmicu su kontrolirali od prve minute i samo se čekalo kada će se zatresti mreža Palacea. Sjajnim udarcem Freda u 77. minuti United preuzima vodstvo i s rezultatom 1-0 mirno privode utakmicu kraju.

S ovom pobjedom Manchester United je osigurao 6. mjesto na tablici s 24 boda, te se nalaze samo bod iza Tottenhama koji trenutno drži poziciju koja im osigurava plasman u Europa ligu. Nakon neugodnog početka sezone, vidi se pomak u igri Uniteda od kada ih je napustio bivši trener Ole Gunnar Solskjær. Ipak pred Rangnickom stoji težak zadatak i momčad kojoj je potrebna transformacija.

Ragnick je sa svojim gegenpressingom inspirirao mnoge velike njemačke trenere i ne sumnjamo kako je upravo on prava osoba koja je trenutno potrebna Unitedu. S druge strane se postavlja pitanje kako će se tridesetšetogodišnji veteran Cristiano Ronaldo uklopiti u tako dinamičan stil ige koji mu nikada nije bio jača strana.

U sljedećih par utakmica možemo očekivati više Rangnickovog utjecaja. Prvi izazov već slijedi ove srijede u Ligi prvaka, a samo vrijeme će pokazati može li Ragnick velikanu s Old Trafforda donijeti svjetliju budućnost.