Press "Enter" to skip to content

VATERPOLO: Hrvatska odnijela pobjedu u Dubrovniku

U prvoj utakmici Europskog prvenstva u vaterpolu, Hrvatska je reprezantacija nakon raspucavanja petaraca pobijedila Španjolsku ukupnim rezultatom 14-12.

Prvenstvo se originalno trebalo igrati u Izraelu, ali je zbog sigurnosih razloga lokacija promijenjena te je privilegija domaćinstva pala na Hrvatsku. “Barakudama” je ovo izvrsna prilika da pred domaćim navijačima obrane titulu prvaka, koju su prije dvije godine također osvojili u Hrvatskoj, točnije u Splitu.

Izvor: Facebook – European Water Polo Championship

Što se tiče utakmice sa Španjolskom, obje su momčadi ušle čvrsto i bez zadrške. Izabranici Ivice Tucka dobro su otvorili prvu četvrtinu te pogotcima Lorena Fatovića i Jerka Marinića Kragića doveli Hrvatsku do prednosti 2:0. Španjolci su do kraja prve četvrtine došli do svog prvog pogotoka i smanjili prednost na 2:1. Hrvatska je u drugoj četvrtini imala prednost od 4:3, ali su Španjolci dobro postavili obranu i zatvorili napad naših vaterpolista te se na poluvrijeme otišlo rezultatom od 6:4 u korist Španjolske.

Drugo je poluvrijeme obilježila čvrsta i kompaktna obrana obiju momčadi, a “Barakude” su do samog kraja susreta hvatali zaostatak od jednog ili dva gola. Rezultat 9:9 na kraju je bio konačan što se tiče regularnog dijela utakmice jer su oba vratara u posljednim minutama svoje golove “zaključali” za protivnika. S obzirom na izjednačenje, obje su reprezentacije osvojile po bod, dok je o drugom bodu odlučivalo raspucavanje s pet metara. Naši su reprezentativci odlučili iskoristiti ovu priliku tako što je svih pet izvođača bilo precizno, a naš je vratar Marko Bijač obranio ključni šut.

Nakon prvog odigranog kola Hrvatska i Crna Gora dijele prvo mjesto u grupi sa 2 osvojena boda, dok Španjolska i Francuska imaju po bod. Hrvatska reprezentacija u drugom susretu grupne faze dočekuje Francuze, koji su bili blizu da odnesu sva 3 boda protiv Crne Gore, i time pokazali da su itekako ozbiljna prijetnja. Susret s Francuskom na rasporedu je 6.1. u 20:15.