Press "Enter" to skip to content

Velika pobjeda Hrvatske na Svjetskom prvenstvu!

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Kanadu rezultatom 4:1!

Na početku utakmice između Hrvatske i Kanade, već u 2. minuti, povela je reprezentacije Kanade pogotkom Alphonsoa Daviesa. No, nakon početnog šoka, Hrvatska se smirila i uspjela uhvatiti ritam utakmice.

U 26. minuti poništen je pogodak Andreja Kramarića zbog zaleđa. Dobru šansu za pogodak imao je Marko Livaja u 35. minuti, no Milan Borjan je bio spreman.

Na radost svim navijača, Andrej Kramarić postigao je pogodak za 1:1 na asistenciju Ivana Perišića. To je Kramarićev 21. gol za hrvatsku reprezentaciju. Hrvatskoj se tada potpuno otvorio prostor prema naprijed što je rezultiralo preokretom, Marko Livaja u 44. minuti zabija za 2:1.

Do kraja prvog poluvremena Vatreni su imali još nekoliko prilika, ali rezultat je ostao 2:1.

Hrvatska je u drugom poluvremenu nastavila u istom ritmu. Prvi žuti karton na utakmici dobio je Tajon Buchanan koji je napravio prekršaj na Gvardiolu. U 56. minuti odličnu obranu imao je Livaković koji je spriječio pokušaj Davida. Iste minute Dejan Lovren je dobio žuti karton. Dvije minute kasnije pogriješio je kanadski golman, ali Hrvatska to nije uspjela iskoristiti.

Zlatko Dalić se u 60. minuti odlučio za izmjenu. Iz igre je izašao Marko Livaja, a u teren je utrčao Bruno Petković. Odmah nakon, i John Herdman radi izmjenu. Ušao je Junior Hoilett, a izašao Richie Laryea.

Hrvatska je povećala svoju prednost u 70. minuti kada je Andrej Kramarić zabio svoj drugi pogodak na asistenciju Ivana Perišića. Nakon što je Hrvatska povela 3:1, Kanada radi još dvije izmjene. Iz igre su izašli David i Hutchinson, a ušli su Cavallini i Adekugbe. Dalić je odučio izvaditi strijelca dvaju pogodaka, Andreja Kramarića kojeg je zamijenio Nikola Vlašić.

U 85. minuti žute kartone su zaradili Modrić i Miller. Posljednje izmjene Hrvatska je napravila u 86. munuti. Teren su napustili Perišić, Kovačić i Modrić, a ušli su Oršić, Majer i Pašalić.

Sudac je dodijelio šest minuta nadoknade, no Vatreni nisu ni tad stali. Za velikih 4:1 zabio je Lovro Majer na nesebičnu asistenciju Mislava Oršića.

Hrvatska je imala 13 udaraca prema golu, od kojih je 10 bilo u okvir gola.

Ovom utakmicom, Hrvatska je popravila dojam na Svjetskom prvenstvu. Postigla je 3 boda i sada ima ukupno 4 boda kao i Maroko. Na 3. mjestu u skupini nalazi se Belgija s 3 boda, a Kanada je na dnu skupine s 0 bodova.